کنفرانس بوک، به عنوان برترین موتور جستجوی کنفرانس در وبلاگ خود، اطلاعاتی‌که دانشجویان، اساتید و پژوهشگران نیازمند مطالعه و دانستن آن هستند را جمع آوری و در وبلاگ خود قرار می دهد. دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد ( فوق لیسانس ) و دکترا و پژوهشگران نیاز به دسترسی به منابع علمی متعدد و دریافت مقالات پژوهشی دیگران دارند تا بتوانند در پژوهش خود باستناد به دیگر پژوهش‌ها تکمیل نمایند. بسیاری از پایگاه‌های علمی که در وبلاگ کنفرانس بوک برای شما معرفی نمودیم، آماده ارائه این مقالات به شما کاربران هستند. اما یکی از مسائل مهم در این حوزه، تحریم‌های اخیر است که حتی بسیاری از دانشگاهها نیز در دسترسی به بانکهای اطلاعاتی خارجی با مشکل مواجه شده اند. علیرغم وجود سایتهای مختلف داخلی و خارجی که با دریافت وجهی اندک، نقش رابط را به منظور دسترسی به مقالات ISI و علمی پژوهشی انگلیسی ایفا می‌کنند، چندین روش نیز برای دسترسی و دانلود رایگان و مستقیم به مقالات انگلیسی وجود دارد.

هر مقاله علمی یک ترکیبی عددی به نام DOI دارد. که تمامی مقالات مندرج در ژورنال‌هالی علمی و پایگاه‌های اطلاعاتی را با DOI یه  هر مقاله نسبت می‌دهند. برای اینکه شما بتوانید بدون پرداخت هزینه به این مقالات دسترسی داشته باشید، تنها کافی است در وبسایت Google Schlor (گوگل اسکالر ) مقاله خود را جستجو کنید. سپس گوگل اسکالر با توجه به جستجوی شما، چندین پیشنهاد مقاله به شما می‌دهد و شما با انتخاب هر مقاله به وبسایت پایگاه اطلاعاتی که آن مقاله را دارد ارجاع داده می شوید. در آنجاست که شما می‌بایستی DOI مقاله مورد نظر را پیدا کرده و از طریق زیر نسبت به دریافت آن اقدام کنید.

  • استفاده از سایت sci-hub.cc

برای دانلود یک مقاله انگلیسی، شما نیاز به دانستن آدرس اینترنتی یا لینک مقاله موردنظر دارید. برای این منظور ابتدا وارد یکی از بانکهای اطلاعاتی یا همان سایتهای جستجوی مقالات انگلیسی شوید. برای نمونه وارد سایت ScienceDirect.com  شوید.
حالاکلمه یا کلمات مورد نظر خود را در کادر جستجو وارد کنید یا برای جستجوی پیشرفته روی لینک advanced search کلیک کنید. در صفحه جستجوی پیشرفته، موارد مورد نظر خود را وارد کنید. مثلاً ما کلمه کلیدی «operation management» را وارد کرده، تا این عنوان را تنها در عناوین (Title) ژورنال های 2013 به بعد جستجو کند. سپس روی دکمه search کلیک می کنیم.

پس از نمایان شدن نتایج جستجو، عنوان چندین مقاله ظاهر می شود که برای دانلود فایل مربوطه نیاز به پرداخت وجه است. اما ما در اینجا به شما راهی را آموزش می دهیم تا بصورت رایگان و در کمتر از چند دقیقه مقاله موردنظر خود را دانلود کنید.

آدرس صفحه مقاله ای را که می خواهید دانلود کنید (لینک چکیده مقاله)، کپی کرده و وارد سایت sci-hub.cc شوید. (یا در صفحه نتایج جستجو، روی عنوان مقاله کلیک راست کرده و گزینه Copy link address را انتخاب کنید). در نوار جستجوی این سایت، آدرس صفحه مقاله یا عنوان مقاله را وارد نموده و روی دکمه Open ( دکمه سمت راست با علامت کلید) کلیک کنید:

در صفحه بعد دانلود مقاله پس از چند لحظه بصورت خودکار شروع می گردد!! در صورت نیاز به دانلود مجدد آن، روی آیکون فلش رو به پایین (سمت چپ همین صفحه) کلیک کنید.

  • استفاده از برخی سایت های فارسی مناسب جهت دانلود رایگان مقالات انگلیسی

علاوه بر روش معرفی شده در بالا، برخی سایت های فارسی زبان نیز اقدام به دانلود و ارائه مقالات درخواستی انگلیسی شما می ‌مایند که در زیر به چند مورد از آنها اشاره می گردد. برای این منظور کافی است لیتک دانلود یا خرید مقاله انگلیسی مورد نظر خود را در باکس جستجوی یکی از سایت های زیر وارد نموده، و در صورت پدیدار شدن لینک دانلود، آن را دانلود نمایید. در برخی از این سایت ها، پیش از اقدام به دانلود مقالات، شما می بایست در ابتدا به عضویت آن سایت درآیید. همچنین برای دانلود مقالات انگلیسی از برخی بانک های اطلاعاتی، محدودیت تعداد دانلود مقاله برای شما وجود دارد که البته با خرید اعتبار، می توانید مجددا مقاله مورد نظر خود را دانلود بفرمایید.

به عنوان نمونه به چند مورد از این نوع پایگاه‌ها اشاره می‌گردد:

  1. http://terapaper.ir
  2. http://freepaper.me
  3. http://iranpaper.ir
  4. http://paper.paperdl.com
  5. http://bionet.ir/article_dl.php

 

 

وبسایت کنفرانس بوک

کانال تلگرام کنفرانس بوک

دیدگاه خود را ارسال کنید...