برترین دانشگاه‌های کسب و کار جهان

  • بهترین دانشگاههای کسب و کار جهان در کدام کشورها هستند؟

رشته دانشگاهیBussiness  یا  مدیریت کسب و کار را می‌توان یکی از تاثیرگذارترین و مورد علاقه‌ترین رشته‌های دانشگاهی نامید. الزام به مدیریت علمی و صحیح داشتن برای هر کسب و کار و بیزنسی باعث شده تا این رشته پیش از پیش  مورد توجه قرار بگیرد. وقتی از مدیریت کسب و کار صحبت می‌کنیم، یعنی راجع به رشته‌ای داریم صحبت می‌کنیم  که با توجه به اینکه علم و دانش و مهارت دانشجویان رو در این زمینه افزایش میده، اجرای تئوری‌ها رو هم بالا میبره.

اگه به‌دنبال این هستید که بدونید بهترین دانشگاه‌ها در این رشته کدوم هستند، شما رو به ادامه این مطلب جلب می‌کنم.

مدیریت کسب و کار  در تمام نقاط دنیا تدریس می‌شود و دوره‌‌های آموزشی  با کیفیت و محبوب در کشورها و قاره‌های نختلفی از جمله آسیا و آمریکا و اروپا برگزار میشه.

  • بهترین دانشگاه‌های رشته کسب و کار در جهان

بر اساس رتبه‌بندی QS که  نوعی معیار طبقه‌بندی جهانی برای معرفی بهترین دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در سطح جهانی است طی  یک گزارش در سال ۲۰۱۷،‌ ده دانشگاه برتر  رشته کسب و کار الکترونیک به ترتیب معرفی شده است:

  • بهترین دانشگاه‌های کسب و کار آمریکا و کانادا

۷۱ دانشگاه و مرکز آموزشی معتبر کسب و کار  در ایالت متحده آمریکا  وجود دارد. از این دانشگاه‌‌ها، ۲۹ تای آن‌ها  در لیست  ۱۰۰ دانشگاه برتر کسب و کار هستند.

علاوه بر مواردی که در قسمت قبلی در رتبه‌بندی QS عنوان شد، دانشگاه نورث‌وسترن (North Wesrtern) هم از بهترین دانشگاه های کسب و کار جهان به شمار می‌رود.

دانشگاه‌های UCLA، شیکاگو و نیویورک هم دوره‌های بسیار باکیفیتی در زمینه رشته کسب و کار ارائه می‌دهند.

۱۴ دانشگاه کانادا  هم در رشته کسب و کار مشغول به فعالیت و آموزش هستند که از میان این ۱۴ دانشگاه، ۳ دانشگاه تورنتو، مک‌گیل و بریتیش کلمبیا از بهترین دانشگاه‌های جهان هستند.

  • بهترین دانشگاه های کسب و کار در اروپا

فرصت‌های شغلی بسیاری برای رشته مدیریت کسب‌ و کار، بازار کار قرار دارد. در قاره اروپا و دیگر کشورهای توسعه‌ یافته اهمیت مدیریت علمی کسب‌ و کار بیشتر مورد توجه است و به همین خاطر است که  بیشتر فارغ‌التحصیلان پس از پایان دوره‌های دانشگاهی جذب بازار کار می‌شوند.

اروپا بستر بسیار مناسبی برای تحصیل در این رشته فراهم کرده است. تنها در انگلیس یا بریتانیا حدود ۳۴ دانشگاه در رشته مدیریت کسب‌ و کار، مشغول به ارائه دوره‌های تحصیلی هستند. بعنوان مثال‌ از بهترین دانشگاه های کسب و کار لندن میشه که دانشگاه وارویک (Warwich)، دانشگاه منچستر و کالج سلطنتی انگلستان نام برد.

اسپانیا، یکی از کشورهای اروپایی است  که در زمینه رشته کسب‌ و کار خیلی خوب و موفق عمل کرده است. ۱۱ دانشکده در این کشور بصورت اختصاصی رشته مدیریت کسب‌ و کار را تدریس می‌کنند. از برترین دانشگاه‌های اسپانیایی می‌توان به مدرسه کسب‌وکار ایسید، دانشگاه IESE نوارا و مدرسه کسب‌وکار IE را نام برد.

آلمان، یکی از برترین کشورها در این ارائه این رشته است .  مدرسه کسب و کار مانهایم دوره‌های تحصیلی بسیار باکیفیت و خوبی در این رشته برگزار می‌کند.

هلند، هم ۸ دانشگاه مهم در برگزاری دوره‌های تحصیلی کسب و کار دارد. که از این میان می‌توان به دانشگاه رُتردام اشاره کرد. تحصیل در رتردام با بورسیه‌های آراسموس هم امکان‌پذیر است. این بورسیه‌ها برای کشورهای اروپایی و غیراروپایی کاربرد دارد.

علاوه بر کشورهای نام‌ برده، فرانسه هم در رشته مدیریت کسب‌ و کار حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. دانشگاه اینسید که در میان ۱۰ دانشگاه برتر جهانی رشته کسب و کار است، دانشگاه ESSEC و دانشگاه HEC هر دو در پاریس واقع هستند. سایر نقاط اروپا هم دانشگاه‌های خوبی برای تعلیم آموزه‌های اقتصادی و تجارت وجود دارد. مثلا دانشگاه لاند سوئد، مدرسه کسب‌ و کار کوپنهاگ در دانمارک و البته دانشگاه تجارت لوئیجی بوچینی در ایتالیا.

سوئیس،  دانشگاه سنت‌گالن را در رتبه پنجاهم بهترین دانشگاه های کسب و کار دارد.

روسیه، بلژيک و ایرلند، هم در این رشته مدیریت کسب و کار یا بیزنس  از اعتبار خوبی برخوردارند. دانشگاه دوبلین ایرلند و کی‌یو لوون (KU. Leuven) در بلژیک، نمونه‌ای از این دانشگاه‌ها هستند. از سایر کشورهای اروپایی هم می‌توان به فنلاند، پرتغال، اتریش، نروژ، یونان، لتونی و مجارستان اشاره کرد.

  • بهترین دانشگاه های کسب و کار آسیا

چین مانند بسیاری از زمینه‌های دیگر، در رشته کسب و کار پیشتاز است. از میان ۱۱ دانشگاه فعال کسب و کار چینی، ۳ دانشگاه پکینگ، دانشگاه سینگوآ و دانشگاه شانگهای جیا‌تانگ در میان بهترین‌های آسیا هستند. کره‌جنوبی هم در زمینه آموزش رشته کسب‌ و کار بسیار خوب عمل می‌کند و دانشگاه ملی سئول، دانشگاه کره از جمله بهترین دانشگاه های رشته کسب و کار این کشور هستند.

۸ مورد از بهترین‌ها هم در دو کشور هند و تایوان قرار دارد. دانشگاه IIM هند در احمدآباد و دانشگاه ملی تایوان از پیشتازان آسیایی هستند. حتما اگر از ژاپن حرفی به میان نیاید، تعجب خواهید کرد. البته این تعجب بسیار به جا و درست است. ژاپن کشوری است که بسیاری از نظریه‌ها و اصول مدیریتی را به جهان عرضه کرده پس بدیهی است که در شمار بهترین‌ها هم جای داشته باشد. دانشگاه توکیو و دانشگاه واسِدا از جمله بهترین دانشگاه های کسب و کار آسیا هستند و سالانه دانشجویان مستعدی برای تحصیل جذب می‌کنند.

دانشگاه علوم و فنون هنگ‌کنگ و دانشگاه UM مالزی نیز رشته کسب و کار را به خوبی تدریس می‌کنند و در شمار برترین‌ها قرار دارند. سنگاپور به عنوان یکی از بهترین مراکز آموزشی و تحصیلی آسیا و جهان جایگاه خوبی در زمینه ارائه دوره‌های کسب و کار دارد. دانشگاه ملی سنگاپور نمونه‌ای از باکیفیت‌ترین دوره‌های آموزش کسب‌ و کار است. اندونزی و پاکستان نیز اخیرا توانسته‌اند به جایگاه‌های نسبتا خوبی در این رشته دست پیدا کنند.

  • بهترین دانشگاه های کسب و کار استرالیا و نیوزلند

۱۹تا از بهترین دانشگاه‌های مدیریت و کسب‌ و کار در کشور استرالیا قرار دارند. از میان این دانشگاه‌ها ۴ مورد در رتبه‌بندی‌های جهانی جایگاه‌های خوبی دارند. دانشگاه ملبورن جایگاه بیست و دوم در ۵۰ دانشگاه برتر جهان را دارد و دانشگاه نیو‌سوث‌ولز (New South Wales) هم با فاصله‌ای اندکی در جایگاه بیست و سوم قرار گرفته است. علاوه بر این‌ها دانشگاه سیدنی نیز چهلم است. نیوزلند هم دانشگاه‌های بسیار خوبی در زمینه مدیریت و اقتصاد دارد. برای نمونه دانشگاه اوکلند از بهترین دانشگاه‌های جهانی است.

  • بهترین دانشگاه های کسب و کار آمریکای لاتین

دانشگاه تحصیلات تکمیلی مونتری مکزیک، دانشگاه uc در شیلی هم نباید از فهرست برترین‌های آمریکای لاتین جا بمانند. برزیل، کلمبیا، پرو و آرژانتین نیز در حال رشد در این رشته تحصیلی هستند و به اهمیت زیاد آن پی برده‌اند.

  • بهترین‌های خاورمیانه و آفریقا

خاورمیانه و آفریقا هنوز راه طولانی‌تری نسبت به کشورهای اروپایی و آمریکایی در پیش دارند و برای توسعه در رشته کسب و کار باید تجارب زیادی به دست آورند. از میان کشورهای خاورمیانه فعلا ترکیه و امارات نسبت به سایرین پیشتاز هستند. برای مثال، دانشگاه آمریکایی شارجه در حال پیشرفت سریع در رشته کسب و کار است. دانشگاه کیپ‌تون (cape town) در آفریقا هم در همین مسیر قرار دارد

رشته‌های تجارت و کسب و کار، از جمله رشته‌هایی است که بسیاری از ایرانی‌ها در دانشگاه‌های معتبر مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه‌های کسب و کار طرافداران بسیاری بین ایرانیان در کشورهایی نظیر آمریکا، بریتانیا، کانادا، مالزی و امارات متحده عربی به خود جلب کرده است.


 کنفرانس بوک

کانال تلگرام کنفرانس بوک

دیدگاه خود را ارسال کنید...