کنفرانس بوک، جستجوگر پیشرفته کنفرانس

برنده برترین وبسایت نهمین جشنواره وب و موبایل ایران 

……………………………………………………….

ابتدا به ساکن باید بگیم که چیزی به اسم تحصیلات دانشگاهی آسون و راحت وجود ندارد. درس خواندن و تحصیل چه به صورت آنلاین باشد و چه به صورت حضوری کار راحتی نیست و دشوار است. اخذ مدرک تحصیلی نیاز به تلاش و پشتکار و صرف زمان داره. ولی همه رشته‌های تحصیلی به اندازه هم سخت نیستند، بعضی از رشته‌ها تلاش و زمان بیشتری برای یادگیی لازم دارند و برخی دیگه مقداری کمتر و به همین خاطر هم هست که داشتن مدارک تحصیلی از لحاظ سودآوری متفاوت است.

بسته به استعداد و توانایی شما گذراندن تحصیلات آنلاین در یک رشته به شما بستگی دارد.مثلا”: برخیاز افراد در حل مسائل فیزیک توانایی بالاتری دارند و برخی، استعداد مناسبی برای نویسندگی دارند. با شناختن نقاط قدرت و ضعف و استعدادهای خود، می‌توانید دریابید که تحصیل در چه رشته‌ای برای شما مناسب است. در این مقاله شما را با ۱۰ مورد از سخت‌ترین و آسان‌ترین رشته‌های تحصیلی آنلاین آشنا می‌کنیم.

بررسی سخت و آسان بودن رشته‌های تحصیلی آنلاین

در دانشگاه‌های سن‌دیگو، نوادا و دانشگاه مدیسون ویسکانسین، تحقیقاتی روی رشته‌های تحصیلی آنلاین مختلف صورت گرفت. بر اساس این تحقیقات فرمولی برای ارزش‌گذاری سختی و آسانی رشته‌ها به‌دست آمد. توسط این فرمول می‌توان ۱۰ رشته رایج دانشگاهی را در رتبه‌بندی از آسان به سخت قرار داد. توسط این فرمول، برای هر رشته یک امتیاز محاسبه می‌شود. رشته‌های سخت‌تر امتیاز پایین‌تری دارند.

آسان‌ترین رشته‌های تحصیلی آنلاین

تدریس به افراد کم‌توان

تحقیقات نشان داده است که افرادی که با نمره‌های پایین به این رشته‌ وارد می‌شوند، در آخر نتایج مناسبی به‌دست می‌آورند. البته این مربوط به افرادی که توانایی ذاتی آموزش و تمرکز ندارند، نمی‌شود. گذراندن دوره کارشناسی تدریس به افراد کم‌توان بسیار ساده است؛ این رشته امتیاز بالا ۸/۳ دارد و میزان بیکاری برای آن ۵/۴ درصد است.

تحصیلات ابتدایی

در میان رشته‌های مختلف، تحصیلات ابتدایی از راحت‌ترین رشته‌ها برای دانشجویانی است که به دنبال اخذ مدرک آنلاین هستند. این رشته خاصی است که تحصیل مناسب و مهارت‌های کارآمد را یک‌جا به همراه دارد. اخذ مدرک کارشناسی در این رشته بسیار آسان و بی‌دردسر است. برای کارشناسان این رشته، بازار کار بسیار بزرگ و متنوعی وجود دارد. فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در مدارس و مراکز خدمات سلامت فعالیت کنند. امتیاز این رشته ۷/۳ محاسبه شده و نرخ بیکاری هم برای فارغ‌التحصیلان آن ۴/۳ درصد است.

تحصیلات ثانویه

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، این رشته سومین امتیاز برتر را دارد. تحصیل در این رشته به‌صورت یک پروسه دوگانه است. دانشجویان این رشته نه تنها باید مطالب درسی خود را بیاموزند، بلکه باید آن را به دانش‌آموزان خود آموزش دهند. امتیاز این رشته ۶/۳ و نرخ بیکاری برای آن رقم ۱/۴ درصد است.

موسیقی

ممکن است از دیدن موسیقی در رتبه چهارم لیست رشته‌های آسان تعجب نکنید. این رشته با اینکه در رتبه‌بندی‌ها جزو رشته‌های آسان دسته بندی شده، اما کمترین میزان دانشجو را دارد. با اینکه انتظار می‌رود متقاضیان این رشته از رشته‌های مثل علوم اجتماعی یا عصب شناسی بیشتر باشد، اما این‌طور نیست. امتیاز این رشته ۶/۳ تخمین زده شده و درصد بیکاری برای آن در کشور آمریکا ۵/۴ درصد گزارش شده است.

مددکاری اجتماعی

تحصیل در این رشته از لحاظ کمک به همنوعان ارزش بالایی دارد. اما افرادی که در این رشته تحصیل کرده‌اند، معمولا دستمزدهای بالایی دریافت نمی‌کنند. میزان سختی تحصیل در این رشته، بسیار وابسته به موضوع کاری و پروژه‌ای است که فرد انتخاب می‌کند. اما به‌طور کلی در دسته رشته‌های تحصیلی آسان قرار می‌گیرد و رتبه پنجم را به خود اختصاص می‌دهد. امتیاز این رشته ۶/۳ بوده و نرخ بیکاری برای آن بالای ۹/۵ درصد است.

سخت‌ترین رشته‌های تحصیلی آنلاین

بیولوژی

تعداد بسیار کمی از دانشجویان هستند که علاقه‌ای به رشته بیولوژی ندارند. در میان رشته‌های طبیعی مربوط به بدن انسان، مثل آناتومی، عصب شناسی و ژنتیک، بیولوژی سخت‌ترین آن‌ها شناخته می‌شود. بیشتر افراد بعد از اخذ مدرک کارشناسی در بیولوژی به دنبال تحصیل در زمینه پزشکی، دندان‌پزشکی یا رشته‌های مرتبط دیگر می‌روند. بنابراین ممکن است بعد از کارشناسی، برای یافتن کار مورد علاقه خود مجبور به اخذ مدارک دیگر باشید. این رشته امتیاز ۲/۳ و نرخ بیکاری ۷/۴ درصد دارد.

علوم کامپیوتر

برای بسیاری از افراد مخصوصا کسانی که کمتر با تکنولوژی آشنا هستند، رشته علوم کامپیوتر بسیار دشوار است. امتیاز این رشته در رتبه‌بندی رشته‌های آسان بسیار پایین است. علوم کامپیوتر در رتبه دومین رشته سخت قرار می‌گیرد. افرادی که در این رشته تحصیل کرده‌اند، عموما دستمزدهای بالایی برای کار دریافت می‌کنند. امتیاز این رشته ۲/۳ و نرخ بیکاری برای فارغ‌التحصیلان آن ۶/۵ درصد است.

مهندسی عمران

در میان رشته‌های مهندسی که می‌توان به‌طور آنلاین مدرک آن‌ها را دریافت کرد، مهندسی عمران جزو سخت‌ترین‌ها قرار گرفته است. این رشته به خاطر درگیر بودن با علوم مختلف مثل فیزیک، شیمی، هندسه، ریاضی و بیولوژی بسیار پیچیده است. این رشته با امتیاز ۳/۳ در رتبه سوم رشته‌های تحصیلی سخت قرار می‌گیرد. میزان بیکاری برای فارغ‌التحصیلان این رشته ۵/۴ درصد است.

مهندسی مکانیک

قرار گرفتن رشته مهندسی مکانیک در میان سخت‌ترین رشته‌های دانشگاهی نباید عجیب باشد. این رشته از مهم‌ترین رشته‌های شاخه مهندسی است. ارتباط نزدیکی که رشته‌هایی مثل طراحی، فیزیک و مهارت‌های تولیدات با مهندسی مکانیک دارند، آن را به یکی از پیچیده‌ترین رشته‌های تحصیلی آنلاین تبدیل می‌کند. برای وارد شدن به مشاغل سطح بالا، داشتن مدارک کارشناسی ارشد و دکترا برای این رشته الزامی است. به همین دلیل بعد از اخذ مدرک کارشناسی در این رشته، بهتر است به فکر ادامه تحصیل باشید. امتیاز اختصاص داده شده به این رشته رقم پایین ۳/۳ بوده و نرخ بیکاری برای فارق‌التحصیلان آن ۸/۳ درصد است.

علوم اجتماعی

معمولا افراد بر اساس یک تفکر غلط تصور می‌کنند که علوم اجتماعی رشته‌ ساده‌ای است. رشته علوم اجتماعی مانند روانشناسی، علوم سیاسی و جامعه شناسی در دسته علوم نرم قرار می‌گیرد. امتیازی که برای این رشته در نظر گرفته شده، مانند مهندسی مکانیک ۳/۳ است. نرخ بیکاری برای این رشته رقم بالای ۸/۶ درصد گزارش شده است.

مطالب فوق اطلاعات در رابطه با برخی رشته های دانشگاهی بود که کنفرانس بوک برای شما جمع آوری نموده تا بتواند سهم اندکی در افزایش اطلاعات شما داشته باشد. و پیام نهایی این است که با در نظر گرفتن این امتیازها و همچنین میزان استعدادها و توانایی‌های خود، می‌توانید رشته تحصیلی مناسب را برای خود انتخاب کنید. برای این انتخاب بهتر است با یک مشاور هم مشورت کنید.

دیدگاه خود را ارسال کنید...