این بار برای شما از کلمه‌ای به اسم Apply که این روزها سر زبون خیلیا هست میگیم،این مطلب رو به نوشتار عامیانه‌تری براتون تبدیل و آماده کردیم تا شاید بهتر و جذاب‌تر باشه.

اپلای کردن یعنی، درخواستی که  شما برای انجام ادامه تحصیل در خارج از کشور میدین گفته میشه و باید بصورت خیلی رسمی و طبق ضوابط و قوانین همون  دانشگاه انجام بشه. به گرفتن پذیرش تحصیلی ، admission ادمیشن مثل اقدام به درخواست ویزا و گرفتن فرم‌های مرتبط به ویزا، گرفتن وقت سفارت، به این موارد اپلای کردن میگن و اون فردی که خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه خارج از کشور رو داره، بهش اپلیکنت applicant میگن.

اول از همه شما باید یه فرم به اسم Application Form که متن درخواست رسمی شما هست رو پر می کنید و به دست دانشگاه مورد نظرتون می رسونید. در این فرم که اطلاعاتی از قبیل مشخصات شخصی تا سوابق شما در زمینه‌های پژوهشی و درسی و اطلاعات مربوط به درستون رو باید نوشته باشید.

این نکته رو باید بدونید که اپلای کردن یک فرایند هزینه دار و زمان بر هست که فرد متقاضی باید از روند کاری اون اطلاع کافی داشته باشه  تا بتونه اطلاعات کاملی از خودش را بفرسته  تا به تائید دانشگاه برسه.

مراحل اپلای کردن:

مرحله اول:

قبل از فکر کردن به اپلای و این داستانا، باید زبان انگلیسی خودتون رو تقویت کنید، چون باید آزمونهایی مثل آیلتس و جی‌آرای رو بدین چون برای پذیرش تو دانشگاه‌های آمریکا و اروپا، بر طبق مقرراتشون مورد نیاز هست.

مرحله دوم:

یه لیست از دانشگاه‌ها و رشته هایی که دوست دارید رو جمع کنید .

مرحله سوم:

رزومه و سابقه تحصیلی و کاری خودتون رو بنویسید وتمام مدارکی که دارید رو ترجمه رسمی بکنید.

مرحله چهارم:

نوشتن Statement of Purpose  که بهش SOP یا انگیزه نامه هم میگن، و باید در SOP بنویسید که برای چی این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید، چرا این رشته و گرایش را انتخاب کرده اید.

مرحله 5:

داشتن توصیه نامه یا Recommendation که متقاضی باید یک توصیه نامه داشته باشه که Letter of Recommendation بهش میگن.

این Letter of Recommendation یک برگه‌است که استادی که می شناسد باید دلایل خودش را درباره اینکه شما فردی موجه برای ادامه تحصیل در دانشگاه مقصد هستید را بگه.

مرحله 6:

قدم بعدی ترجمه رسمی مدارک تحصیلی، که در صورت تآیید در بسیاری از موارد به شما Fund یا کمک هزینه تحصیلی داده می شود.

مرحله 7:

این قسمت تکمیل کردن اپلیکیشن آنلاین هست که باید در وب سایت دانشگاه مورد نظرتون باید ثبت کنید. که این موارد هم بر اساس سیستم آموزشی هر کشور متفاوت هست و مدارکی مثل ترجمه مدارک تحصیلی یا آزمون زبان میخواد.

مرحله 8:

این مرحله پیگیر شدن ارسال توصیه نامه از استادات تو ایران و انتظار برای نتیجه Apply شدن از سمت دانشگاهی که می تونه Admission  یا Reject باشد.

تو این بخش کسانی که موفق به دریافت Admission یا پذیرش تحصیلی شده اند باید مراحل زیر را طی نمایند:

اول: پذیرش Offer  دانشگاه به این معنی است که ممکنه شما بخاطر داشتن چندین پذیرش بخواهید پیشنهاد (Offer) پذیرش از یک دانشگاه را رد کنید یا بپذیرید.

اقدامات مربوط به درخواست ویزا بر طبق کشور مقصد

دریافت ویزای تحصیلی

تهیه بلیط هواپیما و ورود به کشور مقصد

برای گرفتن بلیط هواپیما و یا پرداخت هزینه های مرتبط به دانشگاه خود می تونید از ویزا کارت و یا مستر کارت استفاده نمایید.

وبسایت کنفرانس بوک 

صفحه اصلی وبلاگ

دیدگاه خود را ارسال کنید...