برای یادگیری زبان جدید، نیاز به تمرین و استعداد یادگیری زبان جدید دارید. اما به طور قطع با تمرین و آموزش صحیح می‌توانید یک زبان جدید را یاد بگیرید. مطلبی که بین بسیاری از زبان آموزان گفته می‌شود، این است که یادگیری زبان دوم سخت است اما یادگیری زبان دوم به بعد به سختی آن نیست. اما یادگیری چه زبان‌هایی در دنیای امروزی مهم است و در محسط کار و یا آموزش بیشتر مورد نیاز قرار می‌گیرد. کنفرانس بوک در این مطلب سعی دارد به غیر از انگلیسی که همگی اهمیت آن را بطور کامل می‌دانند ، 5زبان دنیا را که کاربرد بیشتری دارند را بدون ترتیب اولویت و مهم بودن به شما معرفی کند. 

زبان اول: چینی ( 中文 )

تعداد جمعیت چین و استفاده از از این زبان در دنیا بر کسی پوشیده نیست و آن را به یکی از مهم‌ترین زبان‌های دنیا تبدیل کرده است. یادگیری این زبان به خصوص برای ایرانی‌ها کمی دشوار است ( به گفته شاهدان عینی) بخصوص اینکه در این کشور چندین گویش رایج وجود دارد که هر کلمه ممکن ایت در گویش دیگر، معنی متفاوتی داشته باشد. یادگیری این زبان به تجار و افرادی که در کسب و کار بازرگانی فعالیت دارند، امکان برقراری رابطه موثر و رنگ و بودار‌ تری را می‌دهد. به علت اینکه حضور چینی‌ها در مجامع تجاری جهانی بسیار پررنگ است، اگر در پی برقراری رابطه تجاری و حرفه‌ای هستید، آشنایی به زبان چینی به شما پیشنهاد می‌شود.

زبان دوم : عربی ( اللغة العربية )

57 کشور دنیا به زبان عربی صحبت می کنند که جمعیت این افراد به بیش از 300میلیون نفر میرسد. کشورهای عربی ثروتمند هستند و در حضور آنها در بازارهای بین‌المللی باعث شده تا افراد بیشتری سعی در یادگیری این زبان کنند و بسیاری از افراد دنیای غرب غرب به  عربی حرف زدن  علاقمند شده‌اند. آموزش زبان عربی با لهجه مصری نسبت به سایر لهجه‌ها آسون‌تر و کاربردی‌تر است. بسیاری از آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها معتقد هستند که یادگیری زبان عربی کار بسیار دشواری است و مانند یادگیری چینی و ژاپنی نیاز به علاقه و پشتکار فراوان دارد. اما برای ایرانیان که در دوران مدرسه آنرا آموزش دیده‌ایم و بسیاری از کلمات استفاده شده در مکالمات ما ئ همین مطلب عربی است، می تواند این امر را برای ما تسهیل بخشد. 

زبان سوم: آلمانی ( Duitse taal )

دویچ، زبان آلمانی هم یکی از پرکاربردترین زبان‌ها در دنیا است که ۹۰ میلیون نفر از طریق آن با یکدیگر در ارتباط هستند و صحبت می‌کنند. زبان آلمانی تنها در این خود آلمان استفاده نمیشه و تو کشورهای دیگه اروپایی مثل اتریش و سوئیس هم مکالمه میشه که هر کدوم از این کشورها دارای بهترین اقتصادهای جهان هستند. علاوه بر اقتصاد، آلمان و کشورهای ذکر شده، در تکنولوژی از مطرح ترین کشورهای جهان هستند که دانشگاه‌های نامداری دارند و تحصیل در این کشورها بعنوان یکی از اولین مقاصد ادامه تحصیل برای دانشجویان می تواند باشد. به همین خاطر  بلد بودن زبان آلمانی می‌تواند در مسیر تحصیلی و حرفه‌ای افراد نقش مهمی داشته باشد. آموزش و یادگیری این زبان هم برای ما ایرانیان ممکنه که اندکی دشوار باشه که با کمکی تلاش و کوشش ، به طور قطع این زبان هم آسون میشه.

زبان چهارم: فرانسوی ( Langue française )

چیزی در حدود بیش از 290میلیون نفر در جهان به این زبان صحبت میکنند. از فرانسه و کانادا گرفته تا برخی نقاط دیگر کشورهای دنیا به این زبان صحبت میکنند و امروزه زبان هنر دنیا را می توان زبان فرانسوی نامید. علاوه بر فرانسه ،زبان رسمی کشور کانادا نیز فرانسوی است . کانادا که می تواند بهترین دانشگاه‌های دنیا را برای دانشجویان داشتهباشد و اقتصاد سالم و  نظام سرمایه داری این کشور، آن را به  یکی از مهم‌ترین کشورهای دنیا در زمینه تجارت و تحصیل تبدیل کرده است اما خود کشور فرانسه هم که خواستگاه هنر، ادبیات و فرهنگ است و دانستن این زبان، باعث ارتباط نزدیک تر شما با دنیای هنر شود. فرانسه همچنین در زمینه‌هایی مثل مخابرات، فناوری اطلاعات، انرژی و غیره هم پیشرو هستش و بسیاری از سازمانها و نهادهای بین‌المللی هم در مجامع خود از زبان فرانسوی استفاده می‌کنند. به همین خاطره که دونستن زبان فرانسوی به معنای درست کردن فرصت‌های مختلف برای زندگی حرفه‌ای هم خواهد بود.

زبان پنجم : اسپانیایی lengua española

اسپانیا و مستعمره‌های آن ودر گذشته و رایج بودن استفاده از این زبان در دنیا نیز بسیار گسترده است. دانستن و استفاده از این زبان بعد از انگلیسی، بیشترین کاربرد را در دنیا دارد و حدود ۴۰۰ میلیون نفر در ۴۴ کشور دنیا به این زبان صحبت می‌کنند. کشورهای آمریکای لاتین و بخش بزرگی از جمعیت کشور آمریکا به زبان اسپانیایی صحبت می‌کنند و همین یعنی برای ارتباطات جهانی در کار و تجارت یا زمینه‌های دیگر، دانستن اسپانیایی می‌تواند به یک امتیاز تبدیل بشه. لازم به ذکر است که یادگیری زبان اسپانیایی کار دشواری نیست و شاید از 4زبان دیگر بسیار آسون تر باشه زیرا علیرغم وجود داشتن استثناء های زیادی که در گرامر این زبان هست ، واژه‌های اسپانیایی را همانطوری  که می نویسند، همانطور هم می‌خوانند که باعث میشه تا یادگیری این زبان بسیار ساده شود.

 

وبسایت کنفرانس بوک 

صفحه اصلی وبلاگ کنفرانس بوک 

جدیدترین کنفرانس‌ها 

دیدگاه خود را ارسال کنید...